Tik dažādas pelītes

Pirmo reizi datora pele tika izmantota 1968. gada 9. Decembrī, kad Douglas Engelbart publiski demonstrēja Stenfordas pētnieciskajā institūtā neierasto manipulatoru efektīvai datora lietošanai. Pagāja vairāk nekā 41 gads, un pa šo laiku pele – tā šo ierīci ir nodēvējuši par godu neapstādāmai līdzībai ar zināmo dzīvnieciņu – ir krietni attīstījusies gan vizuāli, gan funkcionāli.

Datorpele

Mūsdienu datoru lietotājiem tiek piedāvāts plašs peļu klāsts visdažādākām gaumēm un vajadzībām. Piemēram, modelim A4Tech NB-57D nav nepieciešama ne baterijas, ne USB ports, jo to baro paliktnis, kas savukārt ir pievienots datoram ar USB portu. Pašia pelei nav nekādu vadu, tai ir optiskie sensori un papildus programmējamās pogas.

Datorpele

WM10 ScrollSeal nebaidās no ūdens! Šo peli var vannot, jo tās ritentiņš ir noņemams, un ierīci var mierīgi apstrādāt ar tīrīšanas un dezinfekcijas līdzekļiem. Ideāli piemērota darbam putekļainā vidē, vai arī vienkārši ļoti akurātiem lietotājiem.

Datorpele

IOGEAR Travel Laser Mouse ir tik ļoti attīstīta, ka nepieciešamības gadījumā spēj ievilkt sevī astīti jeb USB kabeli. Kā gaismas avots tiek izmantots lāzers Vertical Cavity Surface Emitting Laser (VCSEL).

Datorpele

41 gads laiks būt ievērojami attīstīties dators pele