Flašmobi

Šāda veida pasākumi pasaulē notiekot jau kopš 2003. gada, taču par populārākajiem flašmobiem pasaulē tiek uzskatīti „Internacionālā spilvenu cīņu diena”, (International Pillow Fight Day), kas pirmo reizi notika Ņujorkā un „Klusuma disko” (Silent Disco) un šīs idejas vēlāk pārņēma visā pasaulē. „Klusuma disko” notika Londonas metro stacijās katrs ar savu mūzikas spēlētāju un iepriekš noteiktā laikā sāka dejot, katram no aptuveni 4000 dalībniekiem austiņās skanot personīgai mūzikai. Šis pasākums toreiz radīja problēmas ar normālu transportu kustību un policijai nācās izklīdināt pūli, tomēr kopš tās reizes līdzīgi un vērienīgāki pasākumi notikuši vairākkārt arī Latvijā.

Flešmmob

Par Flašmobiem gan neuzskata publiskos pasākumus, ko organizē sabiedrisko attiecību, reklāmas vai mārketinga uzņēmumi – tātad pasākumi, kurus organizē tiešu vai netiešu komerciālu mērķu vārdā. Flašmobi paredzēti, lai piedzīvotu ko neparastu.

Lielisks flašmobs pavisam nesen noticis Čikāgā popgrupas Black Eyed Peas koncerta laikā, kur dziesmas „I gotta feeling” laikā īpaši sagatavotu deju dejojuši 21 000 lielākie grupas fani.