Debesskrāpis no pikseļiem

Ziņas par to, ka Āzijas valstīs tiek celts kāds jauns debesskrāpis vairs nespēj mūs ieinteresēt gluži vienkārši tādēļ, ka to tur jau ir ārkārtīgi daudz un katrs nākamais ir kā piliens jūrā. Tomēr, ja tas tiek celts it kā no pikseļiem, kļūst interesanti.

Debesskrāpis

Izraēlas arhitektūras kompānija OMA izstrādā projektu 77-stāvīgam 310 augstam debesskrāpim, kas, neskatoties uz krīzi, tiks pabeigts 2012 gadā pašā Taizemes centrā Bangkokā. Tas būšot visaugstākais debesskrāpis pilsētā. Šobrīd visaugstākais Taizemē ir Baiyoke Tower II, kurš sniedzas 304 metru augstumā.

Debesskrāpis

Taču rekorda pārsišana nebūt nav galvenais Mahanakhon (no tajiešu valodas tulkojas kā „megapolise”) arhitektu mērķis. Celtnes „odziņa” ir ēkas arhitektūras stils – tā būs it kā apvīta ar pikseļu lentām, kas liks tai izskatīties kā celtnei no datorspēļu vides.

Debesskrāpis

Kā nodomājis galvenais ēkas arhitekts Ole Šerens, autostāvvieta tiks izvietota ēkas aizmugurējā daļā, taču uz ielu izvedīs „pikseļota” terase ar kafejnīcām, restorāniem un veikaliem, savienojot debesskrāpi ar tuvāko metro staciju.

Debesskrāpis

Augstākajos stāvos pikseļu dizains tiks ievērots, būvējot dzīvojamo un biroju stāvu balkonus un terases. Pats debesskrāpis tiks sadalīts tirdzniecības, biroju un dzīvojamās zonās.

Debesskrāpis