Dzīvošanai draudzīgākā pilsēta 2009

Ik gadu kompānija Mercer Consultings sastāda sarakstu ar vislabākajām un dzīvošanai draudzīgākajām pasaules pilsētām. Izskatīšanai tika pieņemtas 215 valstis un to vidū visdrīzāk neiekļuva t.s. trešās pasaules valstis, kurās ir zems dzīves līmenis.

Vīne

Pirmajā vietā šogad – aristokrātiskā un iedvesmojošā Vīne – pilsēta, kas jau izsenis uzskatīta par sapņu pilsētu. Vīne apsteigusi pagājušā gada līderi Cīrihi, kas šogad ieņēmusi godpilno otro vietu. Trešajā vietā šogad ierindojas Ženēva. Visumā pirmo divdesmitnieku ieņem 13 Eiropas valstis. Dzīvošanai labvēlīgu un draudzīgu dzīvi nosaka dažādi faktori, sākot ar lielisku komunikāciju un veselības aizsardzības sistēmu un beidzot ar plašām izklaides iespējām, ekoloģiskumu un vispārējo drošību. Šo iemeslu dēļ, ar noturīgām tradīcijām bagātās Eiropas pilsētas izpelnās lielu popularitāti.Bet, lūk, Londona, kas atrodama vien 38 vietā, atpaliek netīrības un nedrošas vides dēļ, jo Lielbritānija ir viena no spēcīgākajām pasaules lielvarām un konfliktu gadījumā, ciestu tieši Londona.

ASV vadībā izvirzās Honolulu un San Francisko, pateicoties to siltajiem kūrortiem. Arī Bostona minēta šajā sarakstā, tiesa gan nesaprotamu iemeslu dēļ. Savukārt Eiropā līderu vidū atzīmētas Kopenhāgena, Berlīne, Brisele un Frankfurte. Malā nav palikušas arī Kanāda un Austrālija ar Otavu, Sidneju, Toronto, Vankūveri un Melburnu. Šīs valstis ievērību izpelnījušās pirmām kārtām pateicoties to ekoloģiskajām vērtībām. Āzijā pārliecinoši izvirzījusies Singapūra.

Tā kā vietas komfortablai un patīkamai dzīvei vēl ir atrodamas, un vasara pati par sevi ir labvēlīgs laiks, lai pabraukātu pa pasauli un iepazītu citas kultūras un dzīves ritmu.