Lomogrāfija- citāda fotogrāfija

Notikumu, sajūtu, prieka un ikdienas iemūžināšana pavisam radošā un atraktīvā veidā. Nu jau kādu laiku Latvijā popularitāti, galvenokārt gan jauniešu vidū, ieguvusi Lomogrāfija- fotografēšana ar interesantām un neordinārām filmiņu fotokamerām. Pavisam nesen tika atklāts pirmais „Lomogrāfijas vēstniecības Pop-up veikals”, kur vēl līdz 5. jūnijam iedvesmai varat pagūt apskatīt visu, ko spēj šīs īpatnējās fotokameras.

Lomogrāfija- citāda fotogrāfija

Lomogrāfijas kustība aizsākusies 1993.gadā Vīnē un pašos pirmsākumos bijusi fotografēšana ar Lomo Compact Automat (LCA) kameru. Viss sākās ar kādu nejaušību, kad divi Vīnes Akadēmijas mākslas studenti Matiass Figls un Volfgangs Strancingers nejauši uzgājuši fotopreču veikalu-noliktavu, kur iegādājušies minēto kameru. Izbraukājuši Prāgu un sabildējuši kaudzēm interesantu attēlu, viņi tos vēlāk atrādījuši draugiem. Interesantie rezultāti pamudinājuši organizēt lomogrāfijas bilžu izstādi, kas notika 1994. gadā Maskavā. Līdzekļu trūkuma dēļ studenti piereģistrēja sevi kā oficiālu organizāciju. Tādējādi, Vīnē 1993. gadā radās „Starptautiskā Lomogrāfijas sabiedrība”, kura tagad izplatījusies pa visu pasauli. Vēlāk tika izgudrotas arvien jaunas interesantas kameras- kamera ar vairākiem objektīviem, tāda, kas pēc slēdža nospiešanas nobrauc 120 grādu redzeslokā, kamera ar iebūvētu fisheye lēcu utt.

Kustībai ir tādi kā 10 baušļi jeb pamatprincipi, kas ietver sevī ieteikumu ņemt savu lomokameru it visur, kur dodaties un lietot to vienalga diena vai nakts. Nedomājot un īpaši neiekadrējot iemūžināt visu, kas liekas saistošs, mēģināt fotografēt kustībā, pārfotografēt un eksperimentēt.

Lomogrāfija- citāda fotogrāfija

Atraktīvajā un saistošajā Lomogrāfijas mājas lapā iespējams gan iegādāties sev vissaistošāko kameru, gan izveidot savu bilžu datubāzi, gan apskatīt citu lomogrāfijas aktīvistu veikumu. Regulāri notiek konkursi, kuros var iegūt balvas. Fotokameras maksā salīdzinoši lēti- sākot no aptuveni 20 latiem. Jārēķinās gan ar filmiņu un bilžu attīstīšanas izmaksām, taču pārsteiguma moments ieraugot rezultātu un pats radīšanas prieks taču atmaksājas.