BMW spēs paredzēt briesmas

BMW attīstīta savus spēkratus, piedāvājot tehnoloģijas, kas palīdzēs paredzēt briesmas, nosakot situācijas un personas, kas citādi riskē palikt nepamanītas. Piemēram, var būt situācijas, kad uz ielas izskrien bērns starp divām viena otrai blakus novietotām automašīnām. Šādā situācijā braucošais transporta līdzeklis aizsardzības nolūkos varētu komunicēt ar elektroniska uztvērēja palīdzību, kas atrastos pie bērna vai riteņbraucēja.

Projekts ir AMULETT izpētes projekta daļa, ar mērķi iepriekš paredzēt negadījumus ar sensoru un tā izsekošanas tehnoloģiju. Auto transporta sistēma atrastos uz viena viļņa ar ierīcēm, ko nēsā personas. Tās var tikt ierīkotas bērnu skolas somās, mobilajos telefonos vai pat pastaigu nūjās neredzīgiem cilvēkiem.

Tādējādi vadītāju par tuvumā atrodošos riska objektu informēs signāls. Ja objekts neatbild uz signālu, sistēma automātiski iedarbina bremzēšanas procesu.

Saskaņā ar vācu valdības rīcībā esošo ceļu satiksmes negadījumu statistiku, 48% no negadījumiem ir cietušie vecumā no 6-14 gadiem, kas neuzmanīgi izskrējuši uz ielas braucamās daļas. Savukārt kāds cits pētījums liecina, ka 40% gadījumu no visiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuru iznākums ir letāls, auto vadītājs nav spējis laicīgi reaģēt uz negaidīto situāciju.