Nakts Vanna uz Kārā Zoba

Līdz 30. maijam Vannu Fabrikas PAA telpās Ūnijas ielā 12 a apskatāma izstāde Nakts Vanna uz Kārā Zoba. Izstāde ir noslēgums Latvijas Mākslas akadēmijas un divu Latvijas ražotāju – Vannu Fabriku PAA un Nakts Mēbeles – sadarbības projektam. Izstādē apskatāmi sadarbības partneru kopīgi radītas unikālas santehnikas iekārtas un mēbeles.

Studentu izgatavota laiva

„Darbi ir patiešām interesanti. Līdz šim man pat prātā nebija ienācis, ka, piemēram, pisuāru ir iespējams savienot ar izlietni, dodoties vannā, līdzi ņemt pārnēsājamo ūdenskritumu, vai arī noslēpties no ikdienas kņadas, galvu noslēpjot „Miegakapsulā””, vakar notikušajā izstādes atklāšanā teica Vannu Fabrikas PAA direktors Pēteris Treicis.

Spogulgalds

Izstādes atklāšanas laikā studenti iepazīstināja ar saviem darbiem, kā arī tika galā ar kādu āķīgu speciāluzdevumu – neilgā laikā no kartona viņiem bija jāpagatavo kāds funkcionāls dizaina priekšmets. Viņi izgatavoja laivu.

Daudzfunkcionals paklājs

Kā izstādes atklāšanā atzina Nakts Mēbeles direktors Juris Griķis, sadarbības projekts ir bijis „interesants process ar negaidītām beigām”. Savukārt LMA pasniedzēja Barbara Ābele uzskata, ka projekts palīdzējis „kliedēt mītu par labo dizaineru un slikto ražotāju un otrādi – par labo ražotāju un slikto dizaineru.”

Izlietne-pisuārs

Izstādes atklāšanas laikā skatītāji balsoja par, viņuprāt, labāko darbu. Vislielākās skatītāju simpātijas – Grand Prix – izpelnījās Ineses Leites darbs „Bubu” daudzfunkcionāls paklājs.

Izstādē apskatāms arī tāds patiesi oriģināls risinājums, kā izlietne apvienojumā ar pisuāru ar nosaukumu „At Once”, jeb „Pie viena”.

Interesants ir arī spoguļgaldiņš un krēsls „Floriana”, kas viltīgi ieslēpti kubā.