Bora Bora – romantikas sala

Bora Bora sala ir viena no retajām salām, kuru dēvē par paradīzi zemes virsū. Tā pieder Klusā okeāna salu grupai un ietilpst Franču Polnēzijas salu arhipelāgā. Tās lielākā sala aizņem 38 kv.m. Tās centrā atrodas divas izdzisušu vulkānu virsotnes – Otemana un Pahia. Sauszemi ieskauj zilganzaļa lagūna, bet apkārt tai – atsevišķi barjerrifi un saliņas.

Bora Bora sala

Bora Bora nereti tiek saukta par romantikas salu pateicoties īpaši maģiskajai atmosfērai salā, kura ir maz apdzīvota, tādēļ ideāla romantikas baudīšanai. Turklāt romantisku atmosfēru rada vēl divi apstākļi. Pirmais no tiem ir īsti dramatiskā ainava, ko rada abas vulkānu virsotnes – kā divi majestātiski troņi pašā lagūnas vidū. Otrs ir klasiskā kombinācija – baltās pludmales smiltis un kristāldzidrais, zilais lagūnas ūdens. Bora Bora laiskā maģija padara to par perfektu galamērķi romantiskām brīvdienām.

Bora Bora sala

Bora Bora slavena ar savām bungalo tipa viesnīcām. Tās ir pilnīgi privātas un var tikt sasniegtas vienīgi ar laivu, jo atrodas ūdenī. Tajās daļa grīdas ir veidota no stikla, lai to iemītnieki varētu brīvi vērot apakšā peldošās zivis, kas ir īpaši aizraujoši, ņemot vērā dzidro ūdeni.

Bora Bora sala

Tomēr par garlaicību Bora Bora salā nevar sūdzēties. Ūdens prieku baudītājiem tā ir ideāla vieta – pirmkārt, peldēšana pati par sevi – ne tikai sauļojoties pludmalē, kā pierasts klasiskos pasaules kūrortos, bet nepārtraukti, jo pievilcīgais ūdens un dzīvošana bungalo aicināt aicina ienirt lagūnas skavās. Dzidrais ūdens ir perfekts, lai nodarbotos ar daivingu un snorkelēšanu, vindsērfingu u.c. Dabasskati ir tik burvīgi, ka arī laivu braukšana ir ļoti iecienīta.

Bora Bora sala

Drošsirdīgākajiem un bezbailīgajiem Bora Bora salā iespējams arī no rokas barot haizivis un rajas. Var arī vienkārši vērot, kā to dara pieredzējuši treneri. Lielākā daļa haizivju, kas ir Bora Bora salas iemītnieces, ir paklausīgi radījumi. Tomēr, labāk būt pārliecinātam un drošam, nekā vēlāk nožēlot.

Bora Bora sala

Var doties arī piedzīvojumiem pilnā 4×4 safari tūrē. Sala, uz kuras atrodas vulkāni ir tropu augiem un zaļumiem bagāta, tāpēc tur ir daudz ko redzēt un pētīt. Bet varbūt izvēle kritīs par labu piknikam kādā no mazākajām lagūnas salām.