Radošā arhitektūra

Ēka groza formā (ASV)

Ēka groza formā

Tās autors Deivs Longobergers bija īsts jokdaris, tāpēc tikai retais spēja noticēt viņa idejai celt ēku groza formā. Ne tikai baņķieri, arhitekti un konstruktori neuztvēra Deivu nopietni, arī viņa paša kompānijas darbinieki neticēja nevienam viņa vārdam. Tomēr Deivs neatkāpās no savas idejas. Joks pārtapa realitātē 1997. gada 17. decembrī, kad ēka tika atklāta biznesa cilvēku vajadzībām.

Ēka groza formā

Dejojošā ēka (Čehija)

Dejojošā ēka

Dejojošā māja ir iesauka biroju ēkai Prāgas centrā. Tās dizainu radījis horvātu izcelsmes čehu arhitekts Vlado Miluničs sadarbībā ar kanādiešu arhitektu Franku Geriju. Celtniecība tika sākta 1994 gadā un pabeigta 1996.

Dejojošā ēka

Netradicionālais ēkas dizains tolaik bija strīdīgs. Čehijas prezidents Vaclavs Hajels atbalstīja tās celtniecību, cerot, ka ēka varētu kļūt par kultūras aktivitāšu centru. Oriģinālais ēkas nosaukums bija Freds un Džindžera (Freds Astairs un Džindžera Rodžera), jo ēka atgādināja dejotāju pāri. Ēka izcēlās uz Neobaroka, Neogotikas un jūgendstila ēku fona, ar kurām Prāga ir slavena.

Uz ēkas jumta atrodas franču restorāns ar burvīgu skatu uz pilsētu. Tajā atrodas daudz multinacionālu uzņēmumu biroju, tādējādi nerealizējot domu par kultūras centra veidošanu.

Piano ēka (Ķīna)

Piano ēka

Šī unikālā Piano ēka atrodas kādā Ķīnas provincē. Vijole sevī slēpj eskalatoru, kas ved uz ēkas iekštelpām.

Kanzasas pilsētas bibliotēka (ASV)

Kanzasas pilsētas bibliotēka

Kanzasas pilsētas bibliotēkai ir apbrīnojama āriene. Tās celtniecības sākumā, Kanzasas iedzīvotāji tika lūgti nominēt tās grāmatas, kas vislabāk reprezentē Kanzasas pilsētu, un nominācijās uzvarējušās grāmatas tika ietvertas ēkas eksterjera dizainā.

Greizā māja (Polija)

Greizā māja

Poļu arhitekts iedvesmojies no Jana Marcin Szancer pasaku ilustrācijām un zviedru mākslinieka zīmējumiem. Šī4000 kvadrātmetru lielā ēka ir visvairāk fotografētā ēka Polijā.

Greizā māja