Pasaulē dārgākais pulkstenis- 25 miljoni dolāru

Teicienam „Laimīgie pulksteņus nenēsā!” nepiekritīs pasaulē dārgāko pulksteņu īpašnieki, jo dārgas lietas vienmēr simbolizējušas personas prestižu. Arī rokas pulksteņu kolekcionēšana var kļūt par vienu no dārgākajiem hobijiem pasaulē- to cenas mērāmas miljonos. Par pasaulē dārgākajiem pulksteņiem atrodamā informācija gan ir pretrunīga, taču viena no ticamākajām versijām, iespējams, ir Čoparda (Chopard) ražojums.

Pulkstenis

Chopard pulkstenis maksā tieši 25 miljonus dolāru- tam ir trīs sirdsveida 15 karātu dimanti un balts 11 karātu dimants. Lai izteiktos precīzi- kopā šajā pulkstenī iestrādāti veseli 201 karāti. Par rezultāta gaumīgumu gan strīdas, taču neviens nenoliegs, ka esat veiksmīgs un ietekmīgs cilvēks, ja jums šāds pulkstenis piederēs.

Tour de l’Ile pulkstenis

Viens no dārgākajiem un sarežģītākajiem pulksteņiem pasaulē nāk no Šveices. Pulksteņmeistara Vačerona Konstantīna (Vacheron Constantin) darbnīca radot šo pulksteni 2005. gadā, ar vērienu atzīmējusi savu 250 gadadienu. 1,5 miljonus dolāru vērtais un ļoti sarežģītais rokas pulkstenis- Tour de l’Ile. Tour de l’Ile gatavots no pavisam oriģinālas horoloģijas kombinācijām kā arī astroloģiskiem rādītājiem- kopskaitā 16. Pulkstenī rūpīgi iemontēts minūšu atkārtotājs, saullēkta laiks, kalendārs, sekunžu laika zona, turbulācijas ierīce un citi rādītāji, kurus, lai prastu izmantot un pielietot dzīvē, iespējams būs nepieciešamas padziļinātas zināšanas. Šādu pulksteņu pasaulē ir tikai 7.

Vēl jāpiemin 11 miljonus vērtais Pateka Filipes (Patek Philippe’s) dzeltenā zelta rokas pulkstenis un vairāk nekā 4 miljonus dolāru vērtais platīna pulkstenis. Pateks Filipe atzīts par visproduktīvāko pasaulē dārgāko pulksteņu autoru.