LG ARENA triecienizturības testā

LG Arena ir pirmais LG Electronics tālrunis ar 3D S klases lietotāju saskarni un šobrīd vienīgais multimediju tālrunis pasaulē, kurā realizēta Dolby Mobile tehnoloģija sadarbībā ar kompāniju Dolby Laboratories. LG Arena tādējādi kļuvis par īstu LG triecientālruni.

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

Populārais Krievijas mobilo tehnoloģiju portāls Mobile.mail.ru ir veicis kārtējo triecienizturības testu, kurā šoreiz piedalījās LG ARENA (KM900) – mobilais tālrunis, kas pēdējā laikā tiek visvairāk apbrīnots un apspriests gan mobilo tālruņu lietotāju, gan to ekspertu vidū. Pieejama arī pilna testa videoversija.

Triecienizturības testa procedūra nav mainījusies. Tā ir līdzīga tai, kas veikta ar LG Renoir tālruni . Testa norises gaita un izspēlētās situācijas ir līdzīgas tām, kādas ikvienam no mums varētu gadīties sadzīvē un tās ir šādas:

 • Aukstums (ledusskapis, 12 stundu periods, -20 C)
 • Kritiens (no 1.6 un 1 m augstuma)
 • Spiediens (60-90 kg smaguma izturības pārbaude)
 • Smilšu un putekļu iedarbība (putekļu sūcējs, 5 minūtes)
 • Vibrācija (veļas mazgājamā mašīna, pakļaušana veļas izgriešanas funkcijai ar 500 apgriezieniem minūtē, 5 minūtes)
 • Vīns Asti (10 sekunžu periods) un ūdens (20 sekundes)
 • Spiediens (automašīna Opel Corsa, 1100 kg)

Tā kā pirms testa tālrunis tika diezgan ievērojamu laiku ekspluatēts, tā lietošanas laikā bija vēl kāda situācija, par kuru testētāji ir patīkami pārsteigti. Pirmais un pats vienkāršākais pārbaudījums LG Arena bija kāda lietaina diena, kad tā nejauši izkrita uz ielas tieši peļķē. Tur tā pavadīja aptuveni vienu minūti. Rezultātā ūdens nepaspēja iekļūt tālruņa korpusā un arī lietus lāses neradīja nekādus bojājumus. No tā varam secināt, ka par sarunām lietū un mitros laikapstākļos, Arena īpašniekam nav jāuztraucas. Patīkams fakts!

Saldēšana

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

Sākot LG Arena triecienizturības testu, programma paredzēja tā ievietošanu ledusskapja saldētavas nodalījumā, kurā ir -20 C. Kā zināms, aukstumā mobilos tālruņus piemeklē vesela virkne nepatikšanu.

Rezultāts: pēc 12 h pavadīšanas saldēšanas kastē, pilnībā uzlādētā Arena arī pilnībā izlādējās, kā jau tas ir standarta gadījumos, tomēr jau pēc mirkļa, skārienjutīgais ekrāns bija darbības kārtībā, sākotnēji nedaudz atpaliekot reakcijas ziņā. Patīkami, ka LG Arena reaģēja uz pieskārieniem cimdos, kas nav mazsvarīgi un var neizdoties ar tā citiem skārienjutīgajiem brāļiem.

Kritiens un spiediens

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

Tālākā gaita paredzēja tālruņa krišanas simulāciju. Un nevis uz mīkstas virsmas, kā mēs labprāt vēlētos, redzot savu rīku krītam, bet kā pienākas pēc Mērfija likumiem – uz cietas, flīžu virsmas, no augstuma, kas sasniedz cilvēka auguma augstumu, kabatu vietas augstumu un galda virsmas augstumu. Pēcāk pa tālruni pastaigājās pāris cilvēku un jāatzīst, ne ar vieglām čībiņām.

Rezultāts: krišanas simulācija neradīja it nekādus bojājums tālruņa darbībai, izņemot kādu pavisam nelielu skrambiņu, kas paliks par piemiņu no saskares ar cieto flīžu grīdu. Arī augstpapēžu apavi izrādījās tālrunim un tā ekrānam pilnīgi nekaitīgi. Akumulatora vāciņš gan vienā no reizēm atdalījās, tomēr tālrunis bija lietošanas kārtībā.

Vibrācija

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

Kā zināms vibrācijas tests veļas mazgājamās mašīnas veļas izgriešanas funkcijas režīmā pielīdzināms vairākkārtējiem sitieniem kritieniem pret cietu virsmu ar 500 apgriezieniem minūtē un tā 5 minūtes no vietas.

Rezultāts: LG KM900 vibrācija praktiski neatstāja ne skrambas, turklāt visi elementi palika savās vietās. Kamera darbojās nevainojami, tālrunis pieņēma zvanus, nekādi kaitējumi netika radīti tālruņa dinamika.

Smiltis un putekļi

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

LG Arena ir ideāli aizsargāta pret netīrumu iekļuvi tālruņa korpusā. Nav atvērumu, kuros varētu iekļūt smiltis vai putekļi. Izņēmums ir korpusa augšējā mala, kurā iestrādāta 3,5 mm liela pieslēgvieta, tomēr tajā iekļūstot putekļiem un smiltīm, to ir viegli iztīrīt, izpūst. Zem ekrāna stikla, ne putekļi, ne smiltis nenonāk. Arī zem akumulatora aizsega to ir maz.

Vīns un ūdens

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

Nav nozīmes vai tas vīns vai alus, šķidruma ietekme ir nopietns pārbaudījums, kura rezultāti nav paredzami. Mēdz gadīties, ka pēc pusstundas tālruņi mēs atžirgt, taču tikpat bieži pietiek ar dažām pavadītām sekundēm šķidrumā, lai taisnā ceļā dotos uz servisa centru.

Rezultāts: Pēc pilnīgas iegremdēšanas vīnā, Arena neizslēdzās, nerestartējās, turpināja atskaņot mūziku un arī ekrāns bija aktīvs, tomēr kādu laiku pēc izņemšanas no ūdens, aparāts nereaģēja uz pieskārieniem. Pēc pakļaušanas tekošai ūdens plūsmai, ūdens iekļuva zem slēgtā ekrāna stikla un zināmā daudzumā arī akumulatorā. Caur 3,5 mm atveri tālrunī iekļuva visvairāk ūdens. Tālrunis ieslēdzās pēc 24 h, pēc tā žāvēšanas ar fēnu un uz sildāmierīcēm. Tiesa, pēc tam tālrunis ieslēdzās un ekrāns, testētājiem par pārsteigumu, atkal darbojās nevainojami, tomēr ūdens atstājis paliekošas pēdas uz fotografēšanas funkciju.

Automašīna

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

LG Arena (KM900) triecienizturīgs telefons

Šis testa etaps ir visekstremālākais un nodara tālruņiem pamatīgu skādi, īpaši to korpusiem. Arenas testā tika ņemta talkā automašīna Opel Corsa.

Rezultāts: Pēc dažiem pārbraucieniem pār LG Arena, tā ekrāns palika neskarts un rezultātu var uzskatīt par ļoti labu. Vislabāk to apskatīt testa videoversijā. Arī kamera ar lietošanas gatavībā. No bojājumiem minamas tradicionālās skrambiņas, kas radušās spiedienā uz asfaltu. Kopumā tālruņa korpusa ieskrambājumi nav atstājuši ne mazāko ietekmi uz tā darbību.

Līdz ar to kopējie testa rezultāti tiek vērtēti kā vieni no augstākajiem un par vienīgo vājo vietu testētāji uzskata pārbaudījumu ar ūdeni. Kopumā LG Arena testa rezultātu kopaina izskatās iespaidīgi:

 • Aukstums 4 balles no 5
 • Kritiens 5 balles no 5
 • Vibrācija 5 balles no 5
 • Smilšu un putekļu iedarbība 5 balles no 5
 • Spiediens 5 balles no 5
 • Vīns un ūdens 4 balles no 5

Gala rezultāts 28 balles no 30

Populārais Krievijas mobilās tehnoloģijas portāls Mobile.mail.ru ir veicis kārtējo triecienizturības tests, kurā šoreiz piedalījās LG ARENA (KM900) – mobilais tālrunis, kas pēdējā laikā tiek visvairāk apbrīnots un apspriests gan mobilo tālruņu lietotāju, gan to ekspertu vidū.