Pasaulē pirmie: digitālā kamera, motocikls un datorpele

Pasaulē pirmo digitālo kameru radīja Kodak 1975. gadā. Pēc izskata tā drīzāk atgādināja tosteri, nu, vismaz apmēru ziņā, un spēja uzņemt melnbaltas fotogrāfijas izšķirtspējā 100×100, jeb mūsdienu terminoloģijā runājot, kvalitātē, kas atbilstu 0.01 megapikseļiem. Attēli tika saglabāti kasetē un viena attēla ieraksts aizņēma aptuveni 23 sekundes laika.

Kamera

Kamera izmantoja ADC no Motorola, lēcas no Kodak kamerām (1970.gados), un CCD čipu no Fairchild Semiconductor – kas ir tā pati tehnoloģija, kuru digitālajās kamerās izmanto arī šodien. Lai parādītu attēlus, tika izveidota īpaša datora un ieraksta lasītāja iestatne (zemākredzamajā bildē), izlaižot graudainas bildes standarta televizorā.

Motocikls

Savukārt pirmo motociklu radīja vācu izgudrotājs Gotlībs Daimlers (Gottlieb Daimler) un Vilhelms Meibahs (Wilhelm Maybach) 1885 gadā. Patiesībā tas bija motorizēts velosipēds un pirmais ar petroleju darbināmais braucamrīks.

Datorpele

Pasaulē pirmo datora peli izgudroja Duglass Engelbarts (Douglas Engelbart) 1964 gadā un tā sastāvēja no diviem mehānismiem, novietotiem perpendikulāri attiecībā vienam pret otru- ļaujot rotēt uz vienas ass. Ergonomiska forma, ērti izvietota poga, turklāt no koka.