Starptautiskā Fotogrāfijas Vasaras Skola 2009

Jau ceturto gadu pēc kārtas notiks Starptautiskā Fotogrāfijas vasaras skola 2009 (ISSP) , piedāvājot iespēju apgūt fotogrāfijas mākslu meistardarbnīcās, ko vadīs gan vietējie gan ārvalstu profesionāļi. ISSP 2009 šogad norisināsies Ludzā no 1. līdz 9. augustam un tās mērķis ir veicināt jauno fotogrāfu talanta attīstību un profesionalitāti, īpaši to, kas fotomākslu apguvuši pašmācības ceļā, specializētā mācību iestādē vai fotogrāfijas kursos un vēlas pilnveidots savas zināšanas un iesaistītie fotogrāfijas mākslas dzīvē.

Starptautiskā Fotogrāfijas Vasaras Skola 2009

ISSP ir paredzēta tiem, kam fotogrāfija ir nopietns radošās pašizpausmes veids un kuri savās attiecībās ar fotogrāfiju vēlas sasniegt jaunu līmeni. Uzskatot, ka caur fotogrāfiju ir iespējams paplašināt ikviena autora izpratni par realitāti, skolā vairāk uzmanības tiek veltīts koncepcijai, saturam, mazāk – tehnikai. Ar šī gada programmu var iepazītie šeit.

ISSP mērķis ir piedāvāt kvalitatīvu alternatīvo izglītību jauniem fotogrāfiem un veicināt pārrobežu sadarbību un domu apmaiņu fotogrāfijas jomā. Katru gadu ISSP ietvaros notiek piecas tematiskās darbnīcas, kuras vada starptautiski pazīstami fotogrāfijas profesionāļi. Katrs ISSP dalībnieks veido savu fotoprojektu, kopā ar pasniedzējiem un grupas biedriem, padziļināti pētot izvēlēto žanru un tematu. Fotoskolā radītie darbi tiek prezentēti publikai ISSP gala izstādē.

Dalībai fotoskolā nav maksimālā vecuma ierobežojuma (minimums 18 gadi). ISSP dalībnieki nāk no dažādām valstīm, tādējādi mijiedarbība starp Latvijas un citu valstu fotogrāfiem ir viens no fotoskolas primāriem ieguvumiem. ISSP darba valoda ir angļu.

ISSP 2009 piedāvā piecas darbnīcas, ko vadīs izcili starptautiski pazīstami fotogrāfi – Eiko Grimbergs (Vācija), Mehmets Kismets (Turcija), Pēters Linnaps (Igaunija), Iveta Vaivode (Latvija) un Aleksandrs Gronskis (Krievija) – skaties Darbnīcas un pasniedzēji.

Pieteikumi dalībai ISSP 2009 jāiesniedz līdz 2009. gada 3. maijam.

Ieskatu pagājušā gada pasākumā un atsauksmes meklē sadaļā ISSP 2008.