Red dot dizaina muzeji

Sarkanais punkts jeb red dot kļuvis par kvalitatīva produktu dizaina un komunikācijas mērauklu jau kopš 1955.gada. Red dot ir starptautisks zīmols, kurš tiek piešķirts tikai labākajiem starp labākajiem un šī apbalvojuma iegūšana nozīmē statusu, kas runā pats par sevi. Red dot Award starptautiskajā dizaina konkursa ceremonijā godalgo produktus, kas vislabāk iemieso sevī jaunieveduma, funkcionalitātes un industrijas augstākās kvalitātes apvienojumu. Viens no red dot muzejiem atrodas Vācijā, Hanoverē, otrs – Singapūrā.

Red dot dizaina muzejs

Vācijā atrodošais red dot dizaina muzejs ir unikāls. Tajā apskatāma pasaules lielākā un netradicionālākā mūsdienu dizaina izstāde. 4000 kvadrātmetru platībā izstādīti ap 1500 pasaules ievērojamākie red dot godalgas ieguvušie produkti.

Red dot

Muzejam līdzīgā ēkas atmosfēra ir iespaidīgās arhitektūras nopelns. Britu arhitekts Lords Normans Fosters agrāko laiku raktuvju kompleksu „Zeche Zollverein’ pārbūvējis par red dot dizaina muzeju, kas ir arī UNESCO Pasaules mantojuma objekts, pārvēršot šo ēku par vienu no 20.gs pirmās puses iespaidīgākajām industriālajām celtnēm. Nereti šī celtne tiek saukta par „industriālās kultūras katedrāli”.

Red dot dizaina muzejs

Red dot muzejs ir kā magnēts dizaina un arhitektūras cienītājiem un ik gadu uzņem vairāk nekā 120 000 apmeklētāju.

Red dot dizaina muzejs

Red dot dizaina muzejs

Otrs red dot muzejs dibināts Singapūrā 2005. gada Novembrī un izvietojies vienā no red dot Traffic stāviem Maxwell Road biznesa centrā. Ēka celta 1920. gadā un ir teju pus kvartālu gara. Starp jaunajām dizaina idejām tiek pārstāvēti Eiropā un citur pasaulē tapuši meistardarbi, taču īpaši plaši – Dienvidkorejas. Līdzās ekspozīcijām, tajā apskatāmas arī vēl nerealizētas dizaina idejas un eksperimenti un tiek rīkotas arī dažādas prezentācijas.